EN İYİ TEMİZLİK ŞİRKETİ!

Çalışma Saatleri: Pzrt-Pazar (09:00 - 18:30)

mobile-icon BİZİ ARAYIN! 0392 228 04 63
mobile-icon MOBİL0533 889 19 83

Solar Tarla Temizliği

SOLAR SİSTEM BAKIM VE TEMİZLİĞİ

Güneş tarlanızın yada çatınızdaki panellerin verimliliğinin düşmesi sonuç olarak para kaybı demektir. Sizler gibi bizde bunun olmasını asla istemeyiz.

Güneş enerji verimliliğini üretilen enerjideki kayıplar oluşturur. Oluşan bu kayıplar çevresel koşullardan tasarıma, kullanılan malzemeden işçiliğe, panel yüzey kirliliğinden tozlanmaya kadar birçok faktöre bağlıdır ve hem uygulamacılar, hemde kullanıcılar tarafından iyi analiz edilmelidir.

Güneş panelleri, barındırdığı silikon hücreler sayesinde üzerine düşen güneş ışığını doğrudan elektrik enerjisine çeviren modüler yapılardır. Fotovoltaik prensibine göre çalışan güneş panellerinin üzerine güneş ışığı düştüğünde panel uçlarında doğru akım üretilir. Her bir güneş panelinin değeri, kullanımı sırasında ürettiği güç tarafından belirlenir.Genelde Monokristal ya da Polikristal yapıda olabilen güneş panellerinin verimleri % 15 ile % 25 arasında değişmekte olup, en yüksek verime sahip olan türü Monokristaldir. Paneller, ortam koşullarının elverişli ve yüzeyinin temiz olması durumunda nominal güçlerini üretebilirler.

Bu verimlilik oranı zamanla panellerin üzerinde toz, kir, polen, kuş dışkısı ve çeşitli partiküllerin birikip yapışmasıyla azalır. Kirli ve tozlu bir ortamda kurulan ve sürekli açık alanda kalan güneş panellerinde bu gibi sebeplerden ötürü güç yeteneğini % 5’den % 40’a kadar azaltabilir. Ticari deterjanlar ve çeşitli kimyasal temizleyicilerle panelleri temizlemek zaman alıcı, pahalı, çevre ve personel için tehlikeli hatta panellerin yapısına önemli ölçüde zararlar verebilir. Özellikle büyük güneş tarlaları için oldukça zor ve tehlikelidir.

İdeal güneş panelleri maksimum verimlilik için düzenli aralıklarla Ultra De İyonize Saf Su, dairesel titreşimsiz panel yüzeyine en uygun fırçalar ile yıkanarak temizlenmeli ve bakımı yapılmalıdır. Fotovoltaik sistemlerde amaç verimliliği maksimum tutup, bakımın ve maliyetin en aza indirilmesidir.

Güneş enerjisi santrallerinde, mevsim geçişlerinde ve özellikle yaz aylarından kış aylarına geçerken, kar ve rüzgar yükü de göz önünde bulundurularak bakım çalışmalarının yapılması gerekmektedir. Santralin rutin kontrollerinden, periyodik bakımlarına kadar birçok detayın düşünüldüğü “Bakım & İşletme” hizmeti sayesinde, güneş enerjisi santralinin işletme verimliliği de artmaktadır.